Šķidru epoksīda sveķu apraksts

Epoksīda sveķu pielietošana.
Caurspīdīgs epoksīds
Kas ir epoksīda sveķi?

Liešanas epoksīda sveķi - oligomēri, kas satur epoksīda grupas un spēj veidot šķērssaistītus polimērus cietinātāju (poliamīnu u.c.) iedarbībā. (Wikipedia)

Vienkārši izsakoties, šī ir viena vai divkomponentu viela, ko izmanto dažādu izstrādājumu salīmēšanai, laminēšanai vai liešanai.

Īpašības.

Tāpat kā jebkuram citam materiālam, epoksīda sveķiem ir savs "raksturs". Tālāk es aprakstīšu dažas īpašības, kuras nevajadzētu ignorēt.

- Caurspīdīgums.
Sveķi sākotnēji ir caurspīdīgi. To var krāsot jebkurā krāsā ar krāsvielām. Vienīgais, ultravioletā starojuma ietekmē sveķi laika gaitā var iegūt dzeltenīgu nokrāsu.

Bet POLISTEP epoksīda sveķi nekļūst dzelteni.
- Staipīgums.

Dažādi ražotāji piedāvā dažādus sveķus. Būtībā tirgū ir trīs staipīguma veidi: šķidrs, vidējs un biezs. Šķidrie epoksīda sveķi tiek izmantoti rotājumu un izstrādājumu rādīšanai, kur nepieciešama laba nokrāsu sajaukšana.

Vidējo staipīgumu parasti izmanto gleznu, paliktņu, izstrādājumu veidošanai, kur raksts ir svarīgs, bet nepieciešams nedaudz sajaukt dažādu krāsu sveķus.

Biezo staipīgumu izmanto akmens griezuma tehnikai, kad nepieciešams maksimāli saglabāt oriģinālo zīmējumu, bet tāpat kā vidējā staipīguma sveķus var izmantot parastās gleznās.

- Sacietēšanas laiks.

Polimerizācija arī ir atkarīga no daudzām īpašībām.

Sākot no ražotāja deklarētajiem intervāliem, beidzot ar mitrumu un temperatūru telpā.

Vienmēr skatiet instrukcijas.

Sacietēšanas laiks var ilgt no dažām stundām līdz vairākām dienām.

- Aizliešanas slāņa augstums.

Pastāv sveķi dažādiem mērķiem.

Daži sveķi var izturēt ieliešanas augstumu 0,5 cm, daži 5 vai pat 15 cm. Tas ir atkarīgs no epoksīda sveķu īpašībām un aizlejamās detaļas izmēra.

Kas notiek, ja aizliet biezu epoksīda sveķu slāni?

Sveķi kļūs ļoti karsti un vārās.

Pieskaroties šādiem sveķiem, var viegli apdedzināties.

Jūs varēsiet redzēt tvaiku virs sveķiem un pašos sveķos - burbuļus. Aizliešanas vienkārši tiks sabojāta.

Biezu epoksīda sveķu slāņu aizliešanai jāizmanto tikai speciāli HL-310 epoksīda sveķi.

Vidējo epoksīda sveķu slāņu aizliešanai jāizmanto TC-110 epoksīda sveķi.

Epoksīda sveķu pielietošana.

Kur izmanto epoksīda sveķus un ko var izgatavot no epoksīda sveķiem?

Epoksīda sveķus izmanto attēlu zīmēšanai, mēbeļu un interjera priekšmetu izgatavošanai, unikālu dekora elementu veidošanai, jo epoksīda sveķiem ir arī līmes īpašības, no caurspīdīgiem epoksīda sveķiem veido unikālas darba virsmas, grīdas, galdus (ļoti populārs nosaukums ir galds "Upe"), un daudz ko vēl.

Caurspīdīgos epoksīda sveķus var krāsot jebkurā krāsā, liet vairākos slāņos, iegūt apjomīgo ekspozīciju, ievietot tajā dažādas pildvielas un iegūt unikālu rakstu, izmantojot dažādas tehnikas. Arī caurspīdīgos epoksīda sveķus var atstāt caurspīdīgā veidā, bet ar vienu nosacījumu, ka epoksīda sveķi ir izturīgi pret UV starojumu.

Tagad ar rokām darināti rotājumi un interjera priekšmeti no epoksīda sveķiem iegūst lielu popularitāti. Materiāls ir pieejams un ērti lietojams. Bet nedrīkst aizmirst, ka ir jāievēro drošības pasākumi.